Lourdes

Program ramowy wyjazdu:

1 Dzień W godzinach porannych wyjazd z miejsca zbiórki.

2 Dzień Przyjazd do Lourdes, miasta w południowo-zachodniej Francji. Jest to jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i cel pielgrzymek (także dla cudownych uzdrowień, jakich przyczyną ma być woda źródlana. W 1858 r. przy grocie Massabielle 14-letniej Bernadecie Soubirous miała się ujawnić Matka Boża. W miejscu tym w roku 1874 wzniesiono statuę Madonny z Lourdes, potem neogotycką bazylikę. Przyjazd do hotelu na zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień śniadanie, przejazd na zwiedzanie Lourdes. W programie zamek z XIV wieku, następnie dwupoziomowy kościół z drugiej połowy XIX wieku, neobizantyjski kościół Różańcowy z końca XIX wieku oraz podziemna bazylika Św. Piusa X. powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

4 Dzień śniadanie, po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania, w programie Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Narodzenia Pańskiego, Park miniatur zabytków Lourdes (Le Petit Lourdes) Muzeum Lourdes. W godzinach popołudniowych wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych.

5 dzień Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

 

 

 

 

Cena kalkulowana na zapytanie   

 

Świadczenia zawarte w cenie:

a/ transport

b/ zakwaterowanie w pokojach 3,4 osobowych

c/ wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje

d/ opieka pilota 

e/ ubezpieczenie NNW i KL TU Europa         

 

Informacje dodatkowe:

Cena nie obejmuje kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, opłat parkingowych i wjazdowych do miast, wypożyczenia słuchawek. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.