Bawaria- Śladami Benedykta XVI

Program ramowy wyjazdu:

1 Dzień W godzinach porannych wyjazd z miejsca zbiórki w kierunku Niemiec. Przyjazd do Ratyzbony - miasta o bogatej historii, w którym biskupstwo powołał św. Bartłomiej. Spacer po mieście, w programie zwiedzenie Katedry Św. Piotra, starego zabytkowego ratusza oraz wspaniały Kamienny Most z XII w. Przejazd na nocleg do hotelu na zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 Dzień Śniadanie, po śniadaniu przejazd do Landshut. Zwiedzanie malowniczej Starówki oraz kościoła św. Marcina. Następnie przejazd do Fryzyngi - miasta szczególnie związanego z Josephem Ratzingerem. Wizyta w Katedrze p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w której późniejszy Papież otrzymał święcenia kapłańskie. Następnie budynki Wyższej Szkoły Teologicznej, w której najpierw studiował, a następnie wykładał oraz Marienplatz. Po południu przejazd do Monachium. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy główne zabytki miasta oraz miejsca związane z J. Ratzingerem: Marienplatz wraz z kolumną Mariensaule, gotycki ratusz ze słynnymi kurantami oraz gotycka katedra NMP o wysokich, cebulowatych wieżach - symbol miasta oraz miejsce święceń biskupich słynnego Bawarczyka. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 Dzień Śniadanie, po którym przejazd do Aschau am Inn. Typowy przykład bawarskiej miejscowości rolniczej. We wsi znajduje się dom, w którym mały Joseph Ratzinger mieszkał z rodzicami oraz kościół p.w. Wniebowzięcia Maryi Panny, w którym przyjął pierwszą Komunię św. Przejazd do Traunstein miasta młodości późniejszego Kardynała. Tu, w kościele p.w. św. Oswalda, w dn. 8 lipca 1951 roku, Joseph Ratzinger odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą. Następnie Tittmoning i kolejne miejsca związane z rodziną Ratzingerów. Przejazd do Burghausen: zamek na wzgórzu - wspaniały przykład średniowiecznej architektury obronnej z najdłuższym systemem murów i fortyfikacji w Europie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 Dzień śniadanie, po którym zwiedzanie malowniczego miasteczka, zwanego bawarską Częstochową. Przejazd do Marktlam Inn, gdzie 16 kwietnia 1927 roku urodził się Joseph Ratzinger. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości papieża Benedykta XVI i miejsc z nim związanych, m.in.: dom rodzinny, kościół św. Oswalda, muzeum z chrzcielnicą, w której ochrzczony został przyszły Papież Benedykt XVI. Następnie przejazd do Pasawy - miasta trzech rzek, gdzie Inn i Ilz łączą się z Dunajem w jedną rzekę. Nawiedzenie Katedry św. Stefana z największymi, unikatowymi organami na świecie, zobaczymy także zamek, w którym przebywał Napoleon oraz inne zabytki miasta. Przejazd na teren Czech na obiadokolację i nocleg.

5 Dzień Śniadanie, po którym wyjazd w drogę powrotną do kraju. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

Cena kalkulowana na zapytanie   

 

Świadczenia zawarte w cenie:

a/ transport

b/ zakwaterowanie w pokojach 3,4 osobowych

c/ wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje

d/ opieka pilota 

e/ ubezpieczenie NNW i KL TU Europa         

 

 

 

Informacje dodatkowe:

Cena nie obejmuje kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, opłat parkingowych i wjazdowych do miast, wypożyczenia słuchawek. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.