3 DNI - PERŁY POLSKI

Program ramowy wyjazdu:


I DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przyjazd do Wrocławia gdzie zobaczymy Panoramę Racławicką. Następnie przejazd do Ogrodu Botanicznego, nazywanego „oazą piękna i spokoju”. Przejazd do Zielonej Góry. Tutaj zobaczymy Wieżę Braniborską. Jest to budynek obserwatorium astronomicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po zwiedzaniu wieży, przejazd do Świebodzina, gdzie zobaczymy zamek wzniesiony przez nieznanego fundatora w XIV wieku. Następnie przejazd pod Ratusz - pochodzi z XVI wieku. Przebudowany został w XIX wieku. W nim ma siedzibę Muzeum Regionalne. Ratusz wybudowano w końcu XIV wieku w centralnym punkcie rynku. Późnym popołudniem przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

II DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Poznania. W programie Makieta Dawnego Poznania - miniaturowy Poznań w skali 1:150 na 50 m²  powierzchni wzbogacony pokazem światła, dźwięku, efektów specjalnych i komentarzem historycznym tworzy niezapomniane 27 minutowe widowisko. Następnie spacer z pilotem po Starym Rynku, centrum historycznego Poznania, prawdziwy salon i najlepsza wizytówka miasta. Na koniec obejrzenie Katedry św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim. Przejazd do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

 

III DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Przejazd na zwiedzanie Gniezna. Herbem Gniezna jest biały orzeł na czerwonym tle. O związku orła z dziejami miasta wspomniano już w XIII w., w Kronice Wielkopolskiej. Podanie mówi o trzech braciach: Lechu, Czechu i Rusie, którzy podczas wędrówki dotarli do doliny nad jeziorami. Na najwyższym wzgórzu stał stary dąb z gniazdem srebrzystobiałego orła. Lech postanowił zostać tu ze swoim ludem i założyć osadę. W programie Katedra - tu pochowano św. Wojciecha, tu także otrzymał koronę pierwszy król Polski, a po nim jeszcze czterech władców, następnie Muzeum Początków Państwa Polskiego. Muzeum zajmuje się głównie dziedzictwem polskiego średniowiecza oraz historią Gniezna i regionu.

Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie i przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych.

 

 

Cena kalkulowana na zamówienie