3 DNI - W LABIRYNCIE GÓR STOŁOWYCH

 

Program ramowy wyjazdu:

I DZIEŃ

 Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Kłodzka. Wjeżdżając do tysiącletniego miasta, widzi się wpierw górującą nad miastem twierdzę i wspinającą się ku niej starówkę. Przejście Podziemną Trasą Turystyczną im. 1000 – lecia Państwa Polskiego,  wyjście u stóp Twierdzy Kłodzkiej, Najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej w Polsce – zwiedzanie twierdzy i podziemnych labiryntów. Przejazd na zakwaterowanie do ośrodka. Obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ

 Śniadanie. Wędrówka do Parku Narodowego Gór Stołowych. Po drodze zobaczymy Kaplicę Czaszek w Czermnej i ruchomą szopkę. Następnie odwiedzimy rezerwat Błędne Skały. Błędne Skały to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Na końcu wejście na Szczeliniec – najwyższy szczyt Gór Stołowych, jedna z największych atrakcji turystycznych regionu. W zależności od zapasu czasu i ochoty uczestników postój w Wambierzycach: ruchoma szopka i bazylika. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja  i nocleg.

III DZIEŃ

 Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka.  Duszniki Zdrój, zwiedzanie Muzeum Papiernictwa i Parku Zdrojowego -  najpiękniejszej część Dusznik-Zdroju z zabytkowym Dworkiem Chopina, Pijalnią Wód Mineralnych i najstarszą kolorową fontanną w Polsce. Warto odwiedzić również Kościół Parafialny p.w. Śś. Piotra i Pawła z unikatową amboną w kształcie wieloryba. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena kalkulowana na zamówienie


Propozycje dodatkowe:
Pobyt w największym parku dinozaurów w Krasiejowie
Przedłużenie wycieczki do 4 dni:

  • Przejazd do Czech – Adrspach – skalne miasto plus ZOO Safari
  • Przejazd do Czech – Praga – zwiedzanie z przewodnikiem