Medjugorie - pielgrzymka 8-13 marca 2023

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

8-13 marca 2023

 

Medjugorie to niewielka miejscowość, znajdująca się w południowej części Bośni i Hercegowiny. Nazwa oznacza teren między wzgórzami. Objawienia Matki Boskiej z 1981 roku sprawiły, że spokojna wioska, w której mieszkańcy zajmowali się pracą na roli, uprawą tytoniu, warzyw i winogrona zmieniła się w dynamicznie rozwijające się miejsce kultu religijnego, do którego przybywa wiele tysięcy pielgrzymów. Dziś Medjugorie to znane na świecie miejsce czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

 

PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1: Wyjazd z Szaflar w godzinach popołudniowych, (około 14,00, do potwierdzenia) Przejazd do Bośni i Hercegowiny.

DZIEŃ 2: Przyjazd do Medjugorie w godzinach około południowych.

Spacer do kościoła parafialnego św. Jakuba w pobliżu którego znajduje się kamienna figura Królowej Pokoju – symbol sanktuarium oraz figura Zmartwychwstałego Zbawiciela. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie, przejazd do miejscowości Mostar – największego miasta regionu, najbardziej znanym zabytkiem miasta jest stary most nad Neretwą wpisany na Światową Listę UNESCO. Następnie przejazd do malowniczej miejscowości Blagaj – zwiedzanie klasztoru tańczących Derwiszów. W godzinach wieczornych powrót do Medjugorie na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4: Śniadanie, całodniowy pobyt w Medjugorie, Góra Objawień -miejsce, gdzie wizjonerzy widzieli Maryję, wspólny różaniec, Droga Krzyżowa na Kriżevac, czas na indywidualną modlitwę i spacery, udział we mszy świętej. Wieczorem obiadokolacja.

DZIEŃ 5: Śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu, przejazd do Sarajewa – stolicy BiH, zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, czas wolny na pamiątki i posiłek. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

DZIEŃ 6: Powrót do Szaflar w godzinach porannych

 

Cena 1500,00 zł

 

Świadczenia zawarte w cenie:

·Przejazd klimatyzowanym autokarem,

·Opłaty drogowe i parkingowe,

·Opieka pilota,

·Usługi lokalnych przewodników,

·Trzy noclegi w pensjonacie w Medjugorie,

·Wyżywienie: 3x śniadanie, 3x obiadokolacja,

·Bilety wstępów do zwiedzanych miejsc,

·Ubezpieczenie NNW i KL,

·Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

UWAGA:
Podany program jest programem ramowym i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura turystycznego (np. pogodowych). Ostateczną kolejność zwiedzanych obiektów na wyjazdach grupowych ustala pilot/przewodnik.
KAŻDY UCZESTNIK WYJAZDU MUSI POSIADAĆ WAŻNY DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT

Zapisy w zakrystii w kościele w Szaflarach lub w Biurze Podróży Sun Travel (Szaflary lub Nowy Targ) – zaliczka 200 zł i numer telefonu.