Lwów i Złota Podkowa (11-13 X 2019)

LWÓW i ZŁOTA PODKOWA

11-13 październik 2019

Dzień I

Wyjazd z rynku w Szaflarach w godzinach wczesno porannych, przejazd do Lwowa.

Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in. Rynek - piękne XVIII i XIX wieczne kamienice okalające centralny plac, tworzące niepowtarzalny klimat, zabytkowy ratusz i fontanny.

Bazylika Archikatedralna - jeden z najstarszych i najpiękniejszych kościołów Lwowa, spacer Prospektem Swobody do pomnika Adama Mickiewicza, następnie Teatr Opery i Baletu - opera zaprojektowana przez Zygmunta Gorgolewskiego, zachwyca pod względem architektonicznym, wnętrza bogato zdobione rzeźbą i malarstwem, jest jednym największych symboli miasta.

Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.

 

Dzień II

Śniadanie, wycieczka autokarowa z przewodnikiem trasą zwaną Złotą Podkową Lwowa, śladami polskiej historii, którą tworzą trzy polskie zamki: Złoczów - zamek Sobieskich, Podhorce – pałac – forteca z kościołem św. Józefa i Podwyższenia Krzyża Świętego i ogrodami pałacowymi oraz Olesko - zamek – twierdza w którym urodził się Jan III Sobieski. Powrót na obiadokolację do Lwowa.

 

Dzień III

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Obrońców Lwowa tzw. Cmentarz Orląt Lwowskich – miejsce pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki, bohaterów walki o wolność.

Kontynuacja zwiedzania miasta: zobaczymy m.in.: Katedrę Ormiańską, Cerkiew Przemienienia Pańskiego, Kościół Jezuitów, Muzeum Apteki.

Czas na lwowskim rynku do wykorzystania na posiłek (płatny indywidualnie), zakup słodkich pamiątek w manufakturze czekolady oraz degustację lwowskiej kawy.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski około 17,00. Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych.

Cena od osoby: 660,00

 

Świadczenia w cenie:

 

·Transport autokarem,

·Opieka pilota,

·Opieka przewodnika po Lwowie

·Dwa noclegi we Lwowie (hotel na obrzeżu)

·2x śniadanie i 2x obiadokolacja (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)

·Ubezpieczenie KL/NNW

·Bilety wstępów

·Zestaw słuchawkowy tour guide

 

Uwagi:

KAŻDY UCZESTNIK WYCIECZKI MUSI POSIADAĆ WAŻNY PASZPORT

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW MOŻE ULEC ZMIANIE