.Kolonia letnia w Mikoszewie - 1-8 lipca 2021

Ksiądz Dariusz i Biuro Podróży Sun Travel zapraszają dzieci i młodzież na

KOLONIĘ LETNIĄ W MIKOSZEWIE
1-8 LIPCA 2021

Mikoszewo– niewielka miejscowość położona na Mierzei Wiślanej w bliskiej odległości od ujścia Wisły do morza. Wyjątkowo korzystny panujący tam mikroklimat i morskie powietrze o dużej zawartości jodu zapewniają zdrowy wypoczynek. W pobliżu miejscowości utworzono rezerwat przyrody Mewia Łacha, na jego terenie gniazdują rzadkie gatunki wodnych ptaków, a także można spotkać foki.

Zakwaterowanie w nowoczesnym ośrodku wypoczynkowym w spokojnej, malowniczej części Mikoszewa. Od szerokiej piaszczystej plaży dzieli go sosnowy las, a od centrum miejscowości krótki spacer. Uczestnicy są kwaterowani w pokojach 2-5 osobowych z łazienką, balkonem/tarasem itelewizorem (możliwe łóżka piętrowe). Na terenie ośrodka znajduje się miejsce na grill/ognisko, boisko do zabaw i gier, plac do gry w siatkówkę. Grupa zajmuje cały kameralny pensjonat. Wobiekcie podczas noclegów, posiłków i zabaw na boisku, nie ma uczestników z innych kolonii.

 

 

PROGRAM WYJAZDU:

01.07.2021(czwartek) – zbiórka uczestników wyjazdu w godzinach wczesno porannych na rynku w Szaflarach, pakowanie, odjazd autokaru, przejazd do Mikoszewa. W godzinach wieczornych przyjazd na miejsce, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

02.07.2021(piątek) – po śniadaniu spotkanie organizacyjne, zapoznanie się zterenem ośrodka, omówienie kwestii bezpieczeństwa i zasad higieny. Po obiedzie spacer na plażę, przywitanie zmorzem, spotkanie z ratownikiem. Powrót do ośrodka na kolację.

03.07.2021(sobota) – wycieczka do ujścia Wisły do morza, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki. Przeprawa promowa, spacer wzdłuż rzeki do rezerwatu Mewia Łacha, gdzie zobaczyć można rzadkie gatunki ptaków oraz foki. Powrót do ośrodka na posiłek. Po obiedzie zajęcia sportowo rekreacyjne lub spacer na plażę.

04.07.2021(niedziela) – udział w niedzielnym nabożeństwie, spacer po miejscowości, poznanie ciekawych zakątków wsi. Po obiedzie plażowanie, kąpiel w morzu, zajęcia rekreacyjno – sportowe. Wieczorem ognisko (lub grill) z pieczeniem kiełbaski.

05.07.2021(poniedziałek)po śniadaniu całodzienna wycieczka autokarowa do Gdańska: Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: spacer najbardziej reprezentacyjnymi ulicami: Zespół Przedbramia ulicy Długiej - Ulice Długa i Długi Targ - Długie Pobrzeże - Ulica Mariacka, zobaczymy m.in. Złotą Bramę, Ratusz Głównomiejski, Bazylikę Mariacką, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, zabytkowy Żuraw, Wyspę Spichrzów, statek – muzeum Sołdek. Przejazd na Westerplatte: spacer półwyspem - podczas którego zobaczymy Cmentarz Poległych Obrońców Westerplatte, zachowane wartownie, koszary, punkty obserwacyjne - zakończony pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża. Powrót do ośrodka na obiadokolację.

06.07.2021(wtorek)Wycieczka Żuławską Koleją Wąskotorową do Muzeum Sztutthof – byłego obozu koncentracyjnego – zwiedzanie, powrót do ośrodka na obiad. Po obiedzie zajęcia sportowo rekreacyjne lub spacer na plażę.

07.07.2021(środa) – Dzień przeznaczony na relaks, gry i zabawy na plaży oraz zajęcia sportowe.Po obiedzie pożegnalny spacer nad morze, pakowanie bagaży, kolacja.

08.07.2021(czwartek)Po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu, pakowanie bagaży i wyjazd wdrogę powrotną do Szaflar. Po drodze zatrzymamy się w Malborku – zwiedzanie najbardziej znanego zamku krzyżackiego w Polsce. Przyjazd na miejsce do Szaflar w godzinach nocnych.

 

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu ze względu na warunki pogodowe lub nieprzewidziane zdarzenia losowe. Kolejność realizacji ustala kierownik kolonii.

Cena 1300,00 zł – minimalna liczba uczestników 45 osób

Za kolonię możesz zapłacić Polskim Bonem Turystycznym

 


Świadczenia w cenie:

·Transport autokarem,

·Zakwaterowanie w ośrodku w Mikoszewie (pokoje 2-5 osobowe z TV i łazienką),

·Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja,

·Wycieczki wg programu: Gdańsk, Westerplatte, Malbork, Sztutowo, Mewia Łacha

·Bilety wstępów podczas wycieczek,

·Realizacja programu rekreacyjno-sportowego,

·Grill/ognisko z pieczeniem kiełbasek,

·Opieka wykwalifikowanej kadry wychowawców,

·Opieka pielęgniarki,

·Opieka ratownika wodnego podczas kąpieli w morzu,

·Ubezpieczenie NNW.

 

ZAPRASZAMY DZIECI OD 10 LAT

ZAPISY DO 2 MAJA 2021 U KS. DARKA LUB W SIEDZIBIE BIURA W SZAFLARACH

TELEFON KONTAKTOWY: 691277944

 


pdf.Kolonia letnia w Mikoszewie - 1-8 lipca 2021 Dodano: 2021-04-21 15:30:130.32 MB