3 DNI - WARSZAWA

Program ramowy wyjazdu:

I DZIEŃ

 Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przyjazd do Warszawy. Wejście do  Centrum Nauki Kopernika lub Muzeum Powstania Warszawskiego (rezerwacja z dużym wyprzedzeniem!!!). Przejazd pod Pałac Kultury i Nauki – najwyższy budynek w Polsce. Z wieży Pałacu rozpościera się widok na całą Warszawę.  Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

II DZIEŃ

 Śniadanie, po  śniadaniu spotkanie z przewodnikiem. Przejazd pod Plac Zamkowy. Zwiedzanie Zamku Królewskiego (Apartamenty: Wielki i Królewski, m.in. Sale: Rady, Wielka, Rycerska, Tronowa, Stara Audiencjonalna, Canaletta, Sypialnia, Kaplica, Pokoje: Żółty, Zielony, Marmurowy). Następnie w programie Starówka – Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Katedra, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki, Barbakan i mury obronne. Następnie przejazd na spacer po Łazienkach. W centrum Parku Łazienkowskiego zobaczymy m.in. Pałac Na Wodzie. To tu odbywały się słynne obiady czwartkowe. W 1926 r. w Łazienkach ustawiono pomnik Fryderyka Chopina, dzieło Wacława Szymanowskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

III DZIEŃ

 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Spotkanie z przewodnikiem.  Przejazd do Wilanowa - zwiedzanie cennego kompleksu pałacowo-parkowego. Pałac w Wilanowie to jeden z najcenniejszych zabytków polskiego baroku, zbudowany dla króla Jana III w końcu XVII wieku. Jego wyjątkową wartość stanowi oryginalna architektura oraz zachowana dekoracja malarsko – rzeźbiarska elewacji. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach późno wieczornych.

 

Cena kalkulowana na zamówienie


Propozycje dodatkowe:

  • Wizyta w Sejmie
  • Zwiedzanie Stadionu Narodowego
  • Przejazd przez Łódź - zwiedzanie Łódzkiego Muzeum Kinematografii mieszczącego się w Pałacu Karola Scheiblera + lekcja muzealna, przejazd do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera – zwiedzanie.