3 DNI - KARKONOSZE

Program ramowy wyjazdu:
             
I DZIEŃ
 Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd w kierunku Karpacza. Wizyta
w miasteczku Western City. W programie: jazda konna, przejazd kolejką, strzelnica indiańska, rzut nożem, rzut włócznią, wejście na „Pal Męczarni”. Na koniec ognisko z pieczeniem kiełbasek. Przejazd do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg.

II DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Karpacza. W programie ewangelicko augsburski kościółek Wang, wzniesiony w XIIIw. w południowej Norwegii, Muzeum Zabawek - niewielkie i niezwykłe muzeum prezentujące ponad 2 tys. starych i nowych lalek z całego świata. Możliwość odbycia przejażdżki na saneczkach. Atrakcja ta jest oblegana nie tylko przez dzieci. Do dyspozycji spragnionych zabawy jest letnia rynna saneczkowa (1,5 km długości) i całoroczny Alpinie Coaster (saneczki na torach). Przejazd do Jeleniej Góry, spacer
po jednym z najładniejszych rynków Śląska, następnie zwiedzanie Muzeum Karkonoskiego, w którym zgromadzono największą w kraju kolekcję szkła artystycznego, m.in. kielichów i barwnych form abstrakcyjnych. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja i nocleg.

III DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z ośrodka. Wyjazd na zwiedzanie Szklarskiej Poręby. Dojazd do Wodospadu Kamieńczyka. Na dno kanionu schodzimy po metalowych schodach. Dalej poruszamy się po chodniku przytwierdzonym do skalnej ściany, którym docieramy do podnóża wodospadu. Woda spada tu z wysokości 27 metrów tworząc malowniczą kaskadę, na którą składają się trzy nierównej wysokości progi. Dopiero z tego miejsca widać piękno Wodospadu Kamieńczyka. Duże wrażenie robi także Kanion Kamieńczyka o długości 100 metrów i pionowych ścianach o wysokości do 25 metrów. Na koniec dnia Kowary - park miniatur, zwiedzający są oprowadzani przez obsługę parku, gdzie przy poszczególnych modelach są opowiadane ciekawostki związane z przeszłością i stanem aktualnym obiektów. Podczas oprowadzania pokazuje się również pracownie, w której powstają nowe modele, gdzie zaznajamia się zwiedzających z metodami tworzenia poszczególnych elementów. Podczas zwiedzania można fotografować obiekty w parku. Fotografowanie jest nieodpłatne. W części salonowej znajduje się kawiarenka, gdzie prezentuje się zwiedzającym filmy związane z parkiem i jego obiektami. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena kalkulowana na zamówienie