3 DNI - TRÓJMIASTO W PIGUŁCE

Program ramowy wyjazdu:

I DZIEŃ

Nocny przejazd do Malborka - zwiedzanie jednej z największych twierdz Europy. Jest najdoskonalszym przykładem obronnej budowli gotyckiej. Nazywa się go największą górą cegieł w Europie, ponieważ do jego budowy Krzyżacy zużyli miliony sztuk tego budulca.
Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Gdańska, popołudniowe zwiedzanie miasta komunikacją miejską. W programie, np. zespół przedbramia, Ulica Długa, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ, Dwór Artusa, Centralne Muzeum Morskie, Ulica Mariacka, Kościół Mariacki, Kościół św. Mikołaja, Kościół św. Katarzyny, Muzeum Narodowe, Westerplatte. Przejazd do ośrodka. Obiadokolacja i nocleg.

 II DZIEŃ

Śniadanie, wyjazd do Oliwy. Zwiedzanie Parku Oliwskiego, Ogrodu Botanicznego, katedry zbudowanej w XII -XIV wieku ze słynnymi organami.
Wyjazd do Sopotu: Opera Leśna, jeden z symboli miasta oraz molo. Molo w Sopocie obrosło już legendą. Tu spotykają się wszyscy, bez względu na to, czy przyjechali do Sopotu na jeden dzień, czy mieszkają tu od dziecka. Warto też pospacerować po deptaku, na którym można spotkać znane postacie filmu, teatru, literatury.
Przejazd do Gdyni, gdzie przy molo cumują legendarne, okryte światową sławą żaglowce - "Dar Młodzieży" i "Dar Pomorza" - oraz niszczyciel ORP "Błyskawica", biorący udział w walkach II wojny światowej, spacer Skwerem Kościuszki, Akwarium Gdyńskie.

 

III DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka, pożegnanie z morzem. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze około dwugodzinne zwiedzanie Torunia. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych.

 

Cena kalkulowana na zamówienie

 Propozycje dodatkowe:

  • Zwiedzanie PGE Arena Gdańsk