EGER – BUDAPESZT- SZENTENDRE

Program ramowy wyjazdu:

I DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przyjazd do Egeru zwiedzanie: Doliny Pięknej Kobiety, gdzie główną atrakcją są liczne piwniczki winne z muzyką cygańską. Następnie Kościół Minorytów oraz Turecki Minaret. Wejście na Górę Zamkową gdzie znajduje się Twierdza. Przejazd do hotelu w Budapeszcie, obiadokolacja, nocleg.

II DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie z przewodnikiem miasta, m.in. Baszty Rybackiej, Kościoła Macieja, Wzgórza Zamkowego, Bramy Wiedeńskiej, Zamku Królewskiego. Następnie zobaczymy: Galerię Narodową, Muzeum Historii Budapesztu, Park Vorasliget, Plac Bohaterów, Cytadelę na Wzgórzu Gelerta, czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorem rejs statkiem po Dunaju. Przejazd do hotelu na nocleg.

III DZIEŃ
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta. m.in.: spacer po Wyspie Małgorzaty, ruiny klasztoru Dominikanek, spacer Aleją Artystów. Następnie zobaczymy Węgierską Akademię Nauk, Parlament, kościół św. Stefana. Przejazd do miejscowości Szentendre – spacer po centrum, zobaczymy, m.in.: kościół św. Piotra i Pawła, Katedra Serbska, Muzeum Marcepanu oraz Muzeum Wina. Wyjazd w drogę powrotną do kraju.


Cena kalkulowana na zamówienie