1 DZIEŃ - BOCHNIA KOPALNIA SOLI – OSADA VI ORACZY

 

Program ramowy wyjazdu:

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Bochni, spotkanie z przewodnikiem – dwu godzinne zwiedzanie kopalni, podziemna ekspozycja multimedialna.

Po zwiedzaniu pół godziny czasu na relaks w komorze solnej. Następnie godzinne zwiedzanie z przewodnikiem Parku Archeologicznego „Osada VI Oraczy” w Bochni. "Osada VI Oraczy" stanowi rekonstrukcję średniowiecznej wioski, charakterystycznej dla małopolskiego osadnictwa z połowy XIII w. Jest to skansen archeologiczny, gdzie można nie tylko zobaczyć jak wyglądała średniowieczna zabudowa, ale także spróbować swoich sił w dawnych rzemiosłach. Osada VI Oraczy to miejsce, gdzie średniowiecze jeszcze trwa. 

Możliwość udziału w warsztatach edukacyjnych za dodatkową opłatą: „Ze średniowieczem za pan brat” - „Staw czoła wyzwaniu i sprostaj zadaniom wykonywanym na co dzień przez średniowiecznych osadników. Przenieś się w czasy nadobnych panien i dzielnych rycerzy. Dowiedz się, co znaczy męstwo i ile warty jest honor rycerza.” Dzieci podzielone na mniejsze zespoły wykonują zadania nawiązujące do średniowiecznych konkurencji rycerskich oraz rywalizują między sobą w zajęciach ruchowych. Na zakończenie - ognisko.


Cena kalkulowana na życzenie

Dla zainteresowanych możliwa dwudniowa wycieczka do Bochni z noclegiem w kopalni. Nocy spędzonej 250 metrów pod ziemią towarzyszą dodatkowe atrakcje w postaci przejazdu podziemną kolejką oraz zjazdu 140 metrową zjeżdżalnią. W czasie pobytu można także skorzystać z najgłębiej na świecie znajdującej się restauracji. Cena kalkulowana na życzenie.