Czechy

Program ramowy wyjazdu:

1 Dzień Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd w kierunku Czech do Libic, rodowego miasta św. Wojciecha. Zwiedzanie pamiątek po Świętym: pozostałości kościoła rodu Sławnikowiców, pomnik św. Wojciecha i Radima. Przejazd do miasta Roztoky, by nawiedzić Levy Hradec - kościółek św. Klemensa, najstarszy kościół na terenie Czech, związany z działalnością św. Wojciecha. Msza Święta. Przejazd w okolice Pragi. Obiadokolacja, nocleg.

2 Dzień Po śniadaniu przejazd do Pragi, której Biskupem był w X w. św. Wojciech. Zwiedzanie: Hradczan - Katedra św. Wita z relikwiami św. Wojciecha, Praska Loreta, wierna kopia włoskiego Domku Najświętszej Marii Panny w Loreto, a także Zamku Królów Czeskich. Msza Święta. Spacer po „Złotej Uliczce” oraz Moście Karola. Zobaczymy Stare Miasto: słynny ratusz Staromiejski z Zegarem Astronomicznym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień Po śniadaniu przejazd do Centrum Pragi. Nawiedzimy Sanktuarium Dzieciątka Jezus - Praskie Jezulatko. Msza Święta. Następnie zobaczymy Klasztor Benedyktyński, najstarszy na terenie Czech, założony przez św. Wojciecha. W tym dniu odbędziemy również spacer do dzielnicy żydowskiej - Josefov. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w pokazie -światło-muzyka” Krizikovej Fontanny. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

4 Dzień Po śniadaniu przejazd do górniczego miasta Pribram. Zwiedzanie: Starego Miasta, katedry oraz kościoła świętego Wojciecha. Msza Święta. Następnie udamy się na słynne -Święte Wzgórze” - Sveta Hora, będące od XVII w. celem pielgrzymek do Królowej „srebrnych gór”. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną.

 

Cena kalkulowana na zapytanie   

 

 

Świadczenia zawarte w cenie:

a/ transport

b/ opiekę pilota

c/ zakwaterowanie: 3 noclegi

d/ wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje

e/ ubezpieczenie

 

Informacje dodatkowe:
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty za lokalnych przewodników nie są ujęte w cenie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.