Węgry- Austria- Czechy

(Budapeszt - Esztergom - Pannonhalma - Wiedeń - Heiligenkreuz - Gottweig - Mariazell - Melk – Praga)

Program ramowy wyjazdu:

1 Dzień Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd w kierunku Węgier. W godzinach popołudniowych przyjazd do Budapesztu, miasta zaliczanego do grona najpiękniejszych stolic świata. Zwiedzanie miasta. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 Dzień Po śniadaniu przejazd do Esztergom zwanego po polsku Ostrzyhomiem, kolebki katolicyzmu na Węgrzech. Zobaczymy największą na Węgrzech bazylikę - najbogatszy  w kraju skarbiec katedralny i wspaniałe muzeum sztuki sakralnej. Następnie przejazd    do Pannonhalmy, opactwa Benedyktyńskiego nazywanego Świętym Miastem Panonii. Wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, istniejące ponad tysiąc lat Opactwo przyciąga rzesze pielgrzymów i turystów z całego świata. Zobaczymy gotycką świątynię   z XII w., krużganki oraz niezwykle cenną bibliotekę. Msza Święta. Przejazd w okolice Wiednia, obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień Po śniadaniu przejazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta rozpoczyna przejażdżka po słynnej ulicy Ringstrasse. Zobaczymy Operę, Ratusz, Parlament, Teatr, po czym spacerem przejdziemy do Starego Miasta. Nawiedzimy katedrę św. Szczepana oraz Kościół Augustianów. Następnie zobaczymy Belweder i piękne ogrody belwederskie oraz zimową rezydencję Habsburgów - Hofburg. Po południu przejazd na wzgórze Kahlenberg, gdzie znajduje się Kościół św. Jerzego z kaplicą z pamiątkami po królu Janie III Sobieskim   i Odsieczy Wiedeńskiej. Msza Święta. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień Po śniadaniu przejazd do Heiligenkreuz, XII- -wiecznego opactwa cystersów, w którym przechowywane są relikwie Krzyża Świętego. Msza Święta. Następnie zwiedzanie: słynnego klasztoru w Gottweig. Wieczorem przejazd do hotelu w pobliżu Mariazell. Obiadokolacja, nocleg.

5 Dzień Po śniadaniu przejazd do najważniejszego Sanktuarium Austrii - Mariazell. Następnie przejazd do Melku. Zwiedzanie: opactwa benedyktyńskiego, prawdziwą perłę barokową. Przejazd do Pragi, obiadokolacja, nocleg.

6 Dzień Po śniadaniu zwiedzanie Hradczan - Katedra św. Wita z relikwiami św. Wojciecha, Praska Loreta, wierna kopia włoskiego Domku Najświętszej Marii Panny w Loreto, Zamek Królów Czeskich. Następnie przejazd jedną z najpiękniejszych czeskich uliczek -Złotą Uliczką”, spacer po najsłynniejszym Moście Pragi - Moście Karola. Zwiedzanie Starego Miasta: słynny ratusz Staromiejski z przepięknym Zegarem Astronomicznym. Popołudniu nawiedzimy Sanktuarium Dzieciątka Jezus. Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 Dzień Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną.

 

Cena kalkulowana na zapytanie   

 

Świadczenia zawarte w cenie:

a/ transport

b/ opiekę pilota

6c/ zakwaterowanie: 6 noclegów

d/ wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji

e/ ubezpieczenie

 

Informacje dodatkowe:
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty za lokalnych przewodników

nie są ujęte w cenie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.